Panoramy

 


Pojedyńczy kadr to nieraz zbyt mało by uchwycić piękno przyrody, by pokazać otaczający nas krajobraz. W tym miejscu chcielibyśmy podzielić się panoramami, jakie udało nam się wykonać podczas naszych eskapad.


Panorama z Obidzy Tak wyglądało to co zostawiliśmy za plecami po podjeżdzie na Obidze. Droga w kierunku Szczawnicy to naprawde klasyka, jedzie sie świetnie, zarówno w górę jak i w dół.
Panorama Tatr Panorama Tatr widziana z Obidzy. Dla takich widoków warto tyrać wiele metrów w górę. W jesiennych barwach wygląda to fantastycznie
Panorama Małych Pienin
Małe Pieniny sa piękne o każdej porze roku. Pomimo tego, że fotki wyżej były robione tego samego dnia i wyraźnie zaznaczyła sie tam już jesień tu jeszcze zielono - naprawde nic tylko na rower i kręcić.
Widok z Wierchomli Malutka panoramka bo i fotki składowe były kiepskie. Całość robiona w czasie dojazdówki z górnej stacji wyciągu z Wierchomli do Bacówki nad Wierchomlą. Fota robiona na południowy - zachód ale niestety przejrzystość powietrza nie pozwoliła na uchwycenie Tatr. Pomimo tego i tak było pięknie.
Panorama z Horzelicy Panorama z Horzelicy tuż po przejściu gradobicia. Pomimo ogromnych ilości błota na szlaku było zaje&%$@ znaczy OK. Przemoczeni i okrutnie brudni ale z bananem na gębie zjeżdżaliśmy do Brennej na obiad.
Widok ze szczytu Wielkiej Raczy Mała panorama z wieży na szczycie Wielkiej Raczy. Opady przeplatane chwilami słońca i totalnym parowaniem, do tego silny i zimny wiatr. Żeby było weselej dalsza część naszej trasy pokrywała się z odbywającym się akurat etapem Beskidy MTB Trophy co oznaczało potworne ilości błota ;)))
Panorama z Sinych Skałek Panorama z Sinych Skałek w wysokim grzbiecie Gór Izerskich. Piękny widok obejmujący od lewej Jeleni Stran w Czechach, Halę Izerska ze schroniskiem Chatka Górzystów, Smerk, Stóg Izerski aż po Swieradów Zdrój po prawej w dolinie.
Panorama spod Chatki Górzystów Taki oto widok mamy siedząc na Hali Izerskiej pod schroniskiem Chatka Górzystów. Jeśli już tam będziecie nie zapomnijcie spróbować naleśników biszkoptowych z jagodami ;)))
Panorama z Vezni Skaly Podjazd a chwilami podejście na Vezni Skaly w czeskich Górach Izerskich oferuje takie oto widoki. W oddali widać doskonale główny grzbiet Karkonoszy.
Panorama z Jeleni Stran Najlepsza panorama jaką udało mi się zrobić w Górach Izerskich. Czeski Jeleni Stran i sam szczyt skał na nim ugościł takim właśnie widoczkiem. Na lewo Karkonosze, dalej wprawne oko znajdzie okolice Harrachova z charakterystycznymi skoczniami i trasami narciarskimi. dalej Bukovec i praktycznie całe pasmo czeskich Gór Izerskich aż po Smrk. Dla tego widoku warto było się wspinać z rowerem na skały.